Златен гейм може да класира Добруджа 07 напред в Шампионската лига

Отборът от Добрич остава със сериозни шансове за класиране в следващия кръг на най-силния европейски клубен турнир.

Добруджа 07 загуби гостуването си на Абиант Ликургус в Грьонинген, Холандия в среща от мъжката волейболна Шампионска лига. Домакините се наложиха с 3:0, като измъкнаха всеки гейм с 2 точки разлика - 26:24, 25:23, 25:23.

Така добруджанци се нуждаят от успех с 3:0 или 3:1 в реванша, за да вкарат сблъсъка в решителен златен гейм. Вторият мач между шампионите на България и Холандия е на 8 ноември от 20.00 часа в Двореца на културата и спорта във Варна.

Припомняме, че победителят от спора между Добруджа 07 и Абиант Ликургус ще се класира за следващия кръг и ще играе с Нолико (Белгия) за влизане в групите на Шампионската лига. Загубилите в тези два кръга на най-силния европейски клубен турнир също продължават своето евроучастие - за Купата на CEV.