20-ти медал за Радосвета Симеонова за годината

Националната шампионка на маратон спечели две отличия в два поредни дни. Ден след среброто на 47-мия международен шосеен пробег "Колю Фичето" в Дряново, Радосвета Симеонова спечели бронз в Луковит.

Международният крос "Луковитски моми 2016" се проведе вчера в град Луковит. Състезанието е от календара на Българска федерация по лека атлетика и бе квалификация за влизане в националния отбор за балканския шампионат по крос в Чуприя (Сърбия). Участваха 200 състезатели от 46 клуба.

Лекоатлетката на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич Радосвета Симеонова спечели своя 20-ти медал на силно национално или международно състезание за годината. Добричлийката измина 6-километровата дистанция при жените за 22:55.40 мин. и се класира трета. Секунди я разделиха от по-благороден блясък на медала. Шампионка стана Маринела Нинева от Локомотив (Дряново), която измина дистанцията за 22:26.70 мин., а втора е Симона Миланова от Дунав (Русе) с 22:42.00 мин.

При девойките младша възраст Габриела Красимирова от СКЛА "Добруджа 99" финишира 5-та, като тежък грип й попречи да покаже потенциала си в Луковит.

При мъжете секунди след медалистите финишира добричкият лекоатлет Йордан Петров.