Равенство за Добруджа в Русе, Пешков отново бележи

20-годишният централен нападател на жълто-зелените се разписа за четвърти път в 4 мача.

В мач от 4 кръг на трета Североизточна група Локомотив (Русе) и Добруджа завършиха наравно - 1:1. Срещата се игра пред около 200 зрители на стадион "Дунав", като 20 от тях подкрепяха отбора на Добрич. През първото полувреме двата тима си размениха по една града. Гостите от Добрич бяха по-активни, но действията им бяха затруднени от изключително лошия терен. 20 минути след почивката Мартин Иванов откри за Локомотив. В 75 мин. Кристиан Пешков изравни, отбелязвайки своя четвърти гол за сезона. Той бе изведен отлично от Петър Казаков, който навърза цялата защита на домакините, след което пусна перфектен пас към централния нападател. Последва натиск на добруджанци, но домакините се добраха до точката.

Така Добруджа сдаде първото място във временното класиране. С 8 точки - 2 победи и 2 равенства, отборът на Добрич е трети след четвъртия кръг. Добруджанци бяха изпреварени от Септември (Тервел) и Доростол, които записаха победи вчера и имат по 9 точки. Локомотив (Русе) пък с добавената днес точка вече има 5 и заема осмото място в трета Североизточна група.

В следващия кръг Добруджа ще приеме Септември (Тервел).