Калиакра спечели в Добрич

Отборът от Каварна записа първа победа за сезона, Интер допусна втора поредна загуба.

В мач от четвъртия кръг на трета Североизточна група Интер загуби от Калиакра с 2:0 пред близо 200 зрители на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич. Мачът вървеше равностойно и без чисти голови положения, докато в 53 мин. не блесна звездата на гостите Мирослав Иванов. Бившият футболист на Левски излезе на отлична позиция пред вратата на домакините след двойно подаване и откри резултата. След това отборът на Висшето училище по мениджмънт в Добрич се хвърли с всички сили в атака. Гостите от Каварна опитаха да се възползват от това и на три пъти организираха опасни контраатаки в разредената защита на добричлии, но 42-годишният вратар на Интер Неделчо Добрев - Бирата отново показва високата си класа и се намеси решително в тези ситуации. 4 минути преди края най-добрият на терена в този мач за домакините Радослав Георгиев получи втори жълт картон и това утежни задачата на отбора от Добрич. В добавеното време Любомир Любомиров вкара втори гол за Калиакра и оформи крайния резултат.

Така Калиакра записа първи успех за кампанията и вече има 4 точки от 4 мача - победа, равенство и 2 загуби. Интер пък остава с 6 точки, след двете победи на старта на сезона.