2 медала за СКЛА "Добруджа 99" на маратон "Стара Загора"

Радосвета Симеонова спечели бронз на класическата дистанция от 42.195 км. 17-годишната Габриела Красимирова се пребори за медал при жените на 10.5 км.

Отлично се представиха състезателите на СКЛА "Добруджа 99" - Добрич на провелия се днес международен маратон "Стара Загора" - едно от най-големите състезания в този спорт в България. Клубът бе представен от петима атлети и достигна до второ, трето, пето и шесто място.

Състезанието включваше 3 дистанции - 42.195, 21 и 10.5 километра.

Добричлийката Радосвета Симеонова бе най-бързата българка на маратона, като пред нея се класираха само атлетка от Хърватска и от Германия. Състезателката на СКЛА "Добруджа 99" избяга 42.195 км. за 3:08:34 часа и спечели третото място при жените. Следващото участие на тази дисциплина за Радосвета Симеонова ще бъде на софийския маратон.

Сребърен медал в Стара Загора днес спечели Габриела Красимирова. 17-годишната добричлийка се класира втора при жените на 10.5 км. Габриела направи отлично бягане и постигна впечатляващ резултат - 45.21 мин. На същата дистанция - 10.5 километра, в конкуренцията на 25 атлетки от България, Румъния и Македония на шесто място се класира Еманоела Радева.

В подножието на медалите остана Йордан Петров от СКЛА "Добруджа 99". 44 секунди го разделиха от почетната стълбица и той остана пети на 10.5 км. при мъжете, като участниците бяха 58.