Добруджа започна с победа участието си на финалите

От днес до неделя Добрич е домакин на финалите на държавното първенство по хандбал за юноши младша възраст. Участват осемте най-силни школи в страната при хандбалистите до 14 години.

В първия си мач Добруджа победи Локомотив (Горна Оряховица). Възпитаниците на старши треньора Джошкун Якубов започнаха много силно и след 8 минути игра водеха с 5:0. На почивката резултатът бе 9:7 за добричлии. През вторите 20 минути на двубоя домакините продължиха да контролират развоя на мача, поддържайки разлика от 2-3 гола, за да се стигне до крайното 15:12.

Така Добруджа записа 2 точки на старта на турнира. Вторият мач на Добруджа е днес, петък, от 17.30 часа срещу Фрегата (Бургас), отново в зала "Русалка" при свободен за зрителите вход. В групата е още и Локомотив (Мездра), срещу когото жълто-зелените юноши ще играят в събота от 10.00 часа.

Първите два отбора от двете групи ще се класират за 1/2-финалите. Шампионът на България по хандбал за юноши до 14 години ще бъде излъчен в неделя.