Добруджа победи с гол на Джошкун Якубов в последната секунда

Жълто-зелените взеха втора победа, спечелиха първото място в своята група и се класираха за 1/4-финалите.

Първенството на България по плажен хандбал се провежда в КК Албена. При мъжете участват 12 отбора, разделени в 4 групи. Днес Добруджа спечели и втория си мач в груповата фаза. Добричлии взеха и двете полувремена срещу Асти (Хасково). В първото жълто-зелените бяха категорични - 21:12. Асти се опита да докара мача до дузпи, но с гол на Джошкун Якубов в последната секунда Добруджа спечели и второто полувреме - 7:6, а с това и мача с 2:0. Отново много силни изяви на вратата имаше стражът на добричлии Емил Иванов. Своята висока класа демонстрира и завърналият се в игра за това първенство треньор на отбора Светослав Божков.

Успехът над Асти (Хасково) гарантира на Добруджа първото място в групата. Припомняме, че вчера жълто-зелените надделяха и над Академик (Пловдив). На 1/4-финал следобед отборът от Добрич ще срещне втория в групата на Локомотив (Варна), миналогодишния шампион Стови (Труд) и Калиакра (Каварна).