Добруджа 07 е на крачка от златен дубъл

Отборът от Добрич върви уверено към защитата на трофея - класира се на финал за купата.

На 1/2-финал за Купата на България по волейбол при мъжете Добруджа 07 победи Монтана с 3:1 гейма в Бургас. Отборът от Добрич спечели първите два - 25:21 и 25:22. Монтана намали след 25:22 в третата част. Волейболистите на Добруджа 07 бяха безапелационни в четвърия гейм и оставиха съперника на 18 точки.

Така Добруджа 07 се класира на финала и е само на още една победа от защита на трофея, който спечели преди година и от златен дубъл, след като вече стана шампион през този сезон.

Съперник на финала ще бъде победителят от мача между Нефтохимик (Бургас) и Марек (Дупница).

Финалът за Купата на България ще се играе утре, събота, от 17.30 часа в Бургас и ще бъде предаван пряко по BNT World и БНТ HD.