Добруджа взе важна точка при гостуването на лидера

Християн Казаков и Владислав Узунов вкараха красиви попадения за жълто-зелените, Николай Минков с две голови асистенции.

В мач от 26 кръг на Б група лидерът Дунав и борещият се за оставане Добруджа завършиха наравно - 2:2, на градския стадион в Русе. Срещата започна с по-активни действия на гостите от Добрич, но Дунав откри в 17 мин. с попадение на Бранимир Костадинов. В 29 мин. Християн Казаков изравни със силен удар от малък ъгъл. И през втората част мачът остана двуостър, като и двата отбора търсеха нов гол и пълния комплект точки. В 75 мин. Юлиян Ненов отново изведе Дунав напред в резултата - 2:1 за домакините. 8 минути преди края Добруджа заслужено стигна до ново изравняване. От 25 метра фронтално срещу вратата Владислав Узунов изпрати топката неспасяемо в долния й ляв ъгъл за радост на жълто-зелената агитка в сектора за гости.

Така Добруджа продължи доброто си представяне през пролетта. През тази година жълто-зелените имат 4 победи, 4 равенства и само 1 загуба. С днешната точка отборът от Добрич вече има 29 и остава над чертата.