Добруджа 07 би и остава в борбата за купата

Добруджа 07 победи Миньор (Перник) във втория си мач от финалния турнир за Купата на България по волейбол при мъжете.

Отборът от Добрич запази шансове за защита на трофея, след успех с 3:0 гейма. В отделните части Миньор остана на 17, 20 и 21 точки. Така с 1 победа и 1 загуба и геймова разлика 3:3 на практика Добруджа 07 си осигури участие на 1/2-финалите, но за да се случи и на теория ще трябва да се изчака последният мач в групата в Бургас - утре между Нефтохимик и Миньор (Перник).

В потока в Дупница вече са ясни 1/2-финалистите. Домакинът Марек и Монтана продължават напред, като в пряк сблъсък утре ще определят кой ще е първи и кой втори, а след две загуби Арда (Кърджали) завърши на трето място в групата и приключи участието си в турнира.