Кикбоксьор от Добрич - първи на Купа "Варна"

Деян Галинов спечели и второто състезание, на което участва. След като в края на март той стана шампион на България за юноши старша възраст, сега добричлията се класира на първо място и на Купа "Варна".

В първото издание на турнира по кикбокс и муай тай за юноши и момчета участваха над 140 състезатели от 14 клуба от цялата страна.

Шампион в стил лоу кик в категория до 75 кг. при юношите старша възраст, до 18-годишни, стана кикбоксьорът Деян Галинов от клуба домакин на шампионата "Вокил" - Варна. В битката за златния медал добричлията победи Атанас Пеев от Легия (Варна) с технически нокаут във втория рунд.

17-годишният Деян Галинов тренира кикбокс от началото на тази година. Добричлията има две първи места от двете си участия на турнири. При дебюта си на ринга той стана шампион на България по кикбокс на републиканското първенство в Шумен в края на март.

Следващото състезание за Деян Галинов е държавният шампионат на 15 май в Нова Загора.

Той е от Добрич, учи във Варненска морска гимназия "Св. Николай Чудотворец" и тренира в местния спортен клуб "Вокил".