Добруджа 07 поведе в спора за титлата

Отборът от Добрич спечели драматична победа с тайбрек в Монтана.

Добруджа 07 спечели първия мач от финалния плейоф в мъжката волейболна Суперлига. Добричлии победиха Монтана с 3:2 гейма в среща, изпълнена с много обрати в резултата, която продължи 2 часа и половина.

Добруджа 07 спечели първия гейм с 25:22. Във втория гостите пропуснаха два геймбола и загубиха с 27:25. Монтана поведе с 2:1 гейма след 25:18 в третата част. В средата на четвъртата домакините водеха с 5 точки - 12:7, но добруджанци обърнаха до 25:21 и вкараха мача в тайбрек. Добруджа 07 спечели решителния пети гейм с 15:9 за радост на пълния с фенове от Добрич сектор за гости в залата в Монтана.

Така Добруджа 07 поведе с 1:0 победи в битката за златните медали във волейболното първенство.

Вторият мач от финалната серия, която е във формат 3 от 5, е утре, сряда, от 19.00 часа, отново в Монтана.