Добруджа обърна НСА, Илиян Илиев вкара 5 гола на рождения си ден

Капитанът на добричлии направи много силен мач в деня, в който навършва 40 години.

В мач от мъжката А хандбална група Добруджа победи НСА в зала "Русалка". На почивката гостите от София водеха с 16:14. В началото на второто полувреме авансът на НСА достигна 4 гола. Последваха обаче серия от впечатляващи спасявания на вратаря на Добруджа Емил Иванов и бързи и резултатни атаки, които доведоха до обрат. С много силна игра в последните 20 минути Добруджа успя да измъкне мача и да спечели с 28:26 за радост на своите фенове.

Най-резултатният хандбалист на жълто-зелените бе Живко Георгиев с 6 гола. Рожденикът Илиян Илиев бе точен 5 пъти, с толкова голове във вратата на НСА е и пивотът Антон Петров. Станислав Добрев и Красимир Коев вкараха по 3 попадения. Веселин Станков и Джошкун Якубов добавиха по 2 гола за успеха, по веднъж се разписаха Златан Петров и Стилиян Стоянов.

Така Добруджа вече има 10 победи и 3 загуби и с 20 точки заема третото място в мъжката А хандбална група.