Добруджа взе точка от гостуването на кандидат за елита

Трето равенство в четирите пролетни мача записаха жълто-зелените.

В мач от 21 кръг на Б група Локомотив и Добруджа завършиха 1:1 в Горна Оряховица - добре познат за добричлии резултат, който се получава за трети път в последния месец.

Жълто-зелените започнаха силно срещата и още в началните минути имаха добри възможности за откриване на резултата. За радост на агитката в сектора за гости това се случи след 10 минути игра. Капитанът Кристиян Димитров центира от фаул и привлеченият от Ботев (Пловдив) Християн Казаков с глава отбеляза първия си гол за Добруджа в официален мач. По идентичен начин Локомотив изравни в средата на първата част. Гола за домакините вкара Иван Пенев - също с глава при центриране от фаул. До края на мача и двата отбора търсеха победата, но до ново попадение не се стигна.

Така Добруджа взе точка от гостуването на третия в групата и вече има 16. Отборът от Добрич остава на предпоследното, 15-то място, на 7 точки от спасителната зона 9 кръга преди края на шампионата.