Намаляват яслените групи в Добрич с 4
Проблем с недостиг на места в Добрич няма да има, детските ясли и градини в града имат достатъчен капацитет да приемат всички желаещи, заяви заместник-кметът по хуманитарни дейности д-р Емилия Баева.
Тя съобщи, че яслените групи ще бъдат намалени от 26 на 22. Причината е намаляването броя на децата. По една група по-малко ще има в ясли с номера 2, 3, 4 и 6 в Добрич. Реално освободените служители ще бъдат 7. На работа в яслите в Добрич след промените трябва да останат 121 човека. Преструктурирането на детските ясли в Добрич е договорено с КНСБ, съобщи заместник-кметът д-р Емилия Баева. Места ще има за всички желаещи, увери тя.
