Добруджа 07 се класира за финалите за купата

Носителят на трофея взе бърза победа в Луковит с 3:0, остави съперника си на 7 точки в последния гейм.

Четвърта поредна победа без загубен гейм спечелиха волейболистите на Добруджа 07. След трите успеха с 3:0 за първенство, същият резултат се получи и при гостуването на Ботев (Луковит) за Купата на България. В отделните част домакините останаха на 11, 19 и 7 точки.

Така Добруджа 07 започна по най-добрия начин защитата на трофея и се класира с лекота за финалния турнир. Жребият за него ще се изтегли днес, от 14 часа, в офиса на Българска Федерация Волейбол.

До финалния етап достигнаха шест отбора - Добруджа 07, Монтана, Марек (Дупница), Арда (Кърджали), Нефтохимик (Бургас) и Миньор (Перник). Те ще бъдат разпределени в две групи, в които ще играят всеки срещу всеки за класиране за полуфиналите. Турнирът ще се проведе в София от 25 до 30 април.