Възстановчици ще участват в честването на освобождението на Добрич

Възстановчици от Регионален клуб "46-ти пехотен Добрички полк" към Национално дружество "Традиция" за четвърти пореден път ще участват в тържественото отбелязване на годишнината от Освобождението на Добрич от турско робство.

Януари 27, 2016 - 06:29
Януари 27, 2016 - 06:29
 0
Възстановчици ще участват в честването на освобождението на Добрич

По време на общоградското поклонение днес от 11.00 часа възстановчиците ще пресъздадат военен ритуал за отдаване почит към загиналите за свободата на България. Представителна група от “46-ти пехотен Добрички полк” ще се строи в почетен караул пред паметника на ген. Аполон Ернестович Цимерман и ще отдаде почести в съответствие с военните порядки от времето на Руско-турската Освободителна война. Възстановчиците ще бъдат облечени в униформи на кубански казаци, изработени в пълно съответствие с автентични образци. Казашката униформа е официална за добричкия клуб, който въведе пресъздаването на казачеството в българската военно-историческа реконструкция. В честванията пред паметника на ген. Цимерман ще се включат и представители на клубовете на НД "Традиция" във Велики Преслав, Шумен и Велико Търново.