Добруджа издържа едно полувреме срещу сръбския Раднички

На почивката добричлии губеха само с 2 гола, но в крайна сметка сърбите записаха категорична победа.

За 11-та поредна година мъжкият състав на Хандбален клуб Добруджа представя Добрич и България в евротурнирите. Тази вечер жълто-зелените гостуваха на сръбския Раднички в Крагуевац в мач от 1/16-финалите в Чалъндж къп. До средата на първото полувреме резултатът вървеше гол за гол - 5:5, като основна заслуга за това имаше вратарят на Добруджа Емил Иванов. След това домакините се откъснаха с 10:6, но благодарение на поразяващата ръка на Джошкун Якубов, която бележеше отвсякъде - 7 гола за първото полувреме, гостите се върнаха в мача и на почивката Раднички имаше само 2 гола преднина - 14:12.

Втората част отново тръгна гол за гол до 18:16, след което обаче последваха 6 поредни попадения за сърбите. Това се отрази на представянето на жълто-зелените хандбалисти и финалната сирена прозвуча при 37:22 за Раднички.

Реваншът е в събота, отново в Крагуевац.