Тервелският Септември победи Спартак (Варна) в голямото дерби

Септември победи на своя стадион в Тервел лидера в Североизточната В група Спартак (Варна) с 1:0.

Дербито на Североизточната В група, играно днес пред 400 зрители в Тервел, противопостави втория Септември и първия Спартак. И двата отбора започнаха мача амбицирани да запишат победа, което доведе до здрав сблъсък и много единоборства. Първите две възможности за гол бяха за варненските соколи, след което и домакините отговориха с две положения. Най-близо до гол през първата част бе Добромир Бонев, който стреля опасно, но стражът на Спартак Генко Славов спаси удара му в 35 мин.

След почивката футболистите на Септември заслужено достигнаха до попадение, което се оказа единствено в мача. Победата донесе Стефан Стефанов, който се разписа с глава в 59 мин. Попадението бе изработено от бързоногия Господин Господинов, който проби по фланга, преодоля трима футболисти на гостите и образцово центрира към Стефанов. Само минута след това голмайсторът получи втори жълт картон и бе изгонен. Дори и с човек по-малко домакините от Тервел удържаха аванса си до края. Спортният шанс също бе на тяхна страна, тъй като спартаклии на два пъти в края нацелиха гредата.

С този успех Септември доказа, че е най-стойностният тим в групата след Спартак (Варна) и заслужено заема второто място с внушител аванс от 10 точки пред третия Две могили. Тимът от Тервел се доближи на 8 точки от първата позиция.

Стефан Стефанов (най-вдясно) получава поздравления от съотборниците си след голаСтефан Стефанов (най-вдясно) получава поздравления от съотборниците си след гола