Аматьори отстраниха Добруджа за купата

Добруджа записа най-срамната загуба в своята близо вековна история.

Добруджа отпадна в първия кръг на турнира за Купата на България от Вихър (Строево) - представител на А областна група Пловдив, четвъртото ниво на футбола ни. Стадионът в селото бе пълен до максимум и около 300 човека видяха най-славната победа на местния тим.

Вихър се наложи след изпълнение на дузпи, като за 120 минути игра голове не бяха отбелязани.

Шокиращо аматьорският отбор имаше превес през редовните 90 минути и можеше да реши всичко в своя полза много по-рано. Едва в първото продължение на срещата бе регистриран първи точен удар във вратата на Вихър. Добруджа натисна съперника едва в допълнителните 30 минути, но домакините успешно се отбраняваха и успяха да докарат мача до дузпи. При тях последваха 5 точни изпълнения за Вихър и отборът от село Строево се наложи с 5:3 и се класира за 1/8-финалите за Купата на България

Добруджа пък приключва своето участие в турнира и ще се съсредоточи върху изявите си в първенството, където след шест поредни загуби се намира на предпоследното място.