Онлайн Добруджа - Левски

Добрич Онлайн ще следи онлайн развоя на дербито в Елитната юношеска група до 19 години между Добруджа и Левски. Мачът започва в 10.30 часа на стадион "Дружба" в Добрич. Двата отбора се борят за медалите и това предвещава вълнуващ двубой. Във временното класиране Добруджа е на пето място с 43 точки, на 3 зад третия Славия и на пет зад втория Черноморец (Бургас). Левски пък е на шесто място с 42 точки. През есенния мач Добруджа се наложи над сините насред София с 1:0.

Стартовите състави:

Добруджа:  Радосвет Христов, Сашо Джилянов, Ивайло Василев, Георги Геогриев, Андрей Василев, Младен Димитров (1986),  Филип Филчев, Калоян Коев, Денис Судин, Танер Юсню, Иван Иванов

Левски (София): Петър Хубчев, Иван Стоянов, Георги Ангелов (1991)  , Ангел Захариев, Камен Ачов, Жоро Георгиев, Йордан Костадинов, Радослав Цонев, Владислав Стойков, Стоян Кадифчин, Борислав Цонев

7 мин. Филип Филчев излезе на стрелкова позиция, но изстрелът му по диагонала бе спасен от вратаря на сините. Мачът започва с домакински натиск, но резултатът все още е 0:0.

9 мин. - 0:1 за Левски. Гостите откриват при първата си по-опасна атака. Владислав Стойков с глава се разписа след центриране от фаул.

14 мин. Серия от корнери за Добруджа, домакините усилено търсят бързо изравняване.

15 мин. Отново силен удар на Филип Филчев е спасен от вратаря на Левски.

20 мин. Резултатът продължава да е 0:1 за Левски.

27 мин. Гол за Добруджа е отменен заради засада.

29 мин. Топовен шут на Филип Филчев облиза горната греда и излезе в аут.

34 мин. ГОООООООООООООООООООЛ за ДОБРУДЖААААА!  Филип Филчев този път не сгреши. Изведен сам срещу вратаря, той технично пусна топката покрай него и изравни. Добруджа - Левски 1:1.

39 мин. 1:2 за Левски. Борислав Цонев отново извежда Левски напред. Сериозни съмнения за засада при гола.

Край на първото полувреме. Юношите старша възраст на Левски водят с 2:1 над Добруджа на стадион "Дружба" в Добрич.

Начало на второ полувреме

46 мин. Вратарят на Добруджа Радосвет Христов се намеси решително при опасна контра на Левски веднага след подновяването на играта.

49 мин. Първа смяна предприема старши треньорът на Добруджа Валентин Ангелов. Денис Судин е заменен от Славомир Илиев. Славчо е роден през 1989 година и е от позволената квота за футболисти над 19 години. До скоро халфът лекуваше тежка контузия и пропусна последните мачове на мъжкия тим.

Равностойна игра в началните минути на втората част.

Още един футболист от мъжкия състав на Добруджа влиза в игра - Михаил Паскалев заменя Андрей Василев.

57 мин. - 1:3. Груба грешка на бранителя на Добруджа Георги Георгиев, който позволи на Стоян Кадифчин да му отнеме топката в наказателното поле. Левски вече води с 3:1.

60 мин.  Стоян Кадифчин покачва на 4:1 за Левски след удар в страничната греда.

Владислав Вълчев заменя Иван Иванов в състава на Добруджа.

65 мин.  Втори гол на Филип Филчев. Добруджа се връща в мача - 4:2 за Левски.

Мартин Филев заменя капитана Калоян Коев. Филчев бе близо до хеттрик, но ударът му бе избит от стража на Левски.

80 мин. Добруджа всячески се опитва да върне един гол, а с това и интригата в мача. Добруджа - Левски 2:4.

84 мин. ГОООООООООООООООЛ!!! Хеттрик на Филип Филчев!!! Добруджа - Левски 3:4.

Край на мача. Елитна юношеска група до 19 години: Добруджа - Левски 3:4.