Ботев обърна Добруджа

Жълто-зелените записаха трета поредна загуба, но този път се представиха значително по-добре.

В мач от 5 кръг на Б група Ботев (Гълъбово) победи Добруджа с 2:1.

На почивката резултатът бе 0:0, като през първата част гостите от Добрич бяха по-активният отбор и достигнаха до няколко добри възможности, докато пред тяхната врата опасностите напълно липсваха. Добрата игра на Добруджа продължи и в началото на второто полувреме и в 56 мин. Петко Цанков проби по фланга и центрира към Александър Йовчев, който отбеляза първия си гол с жълто-зелената фланелка. До края на мача обаче Ботев достигна до пълен обрат. В 63 мин. Иван Тошев изравни при първия точен удар на домакините. Победният гол за Ботев падна след центриране от фаул в последната минута. След попадението футболист на Ботев симулира, че е бил ударен от вратаря Димитър Илиев, стражът на добруджанци му поиска обяснение за реакцията, но получи червен картон. Тъй като трите смени вече бяха извършени, ръкавиците сложи защитникът Симеон Иванов и в добавено време той бе под рамката на вратата.

4 човека бяха в сектора за гости на стадиона в Гълъбово и подкрепяха Добруджа при това далечно гостуване.

Това поражение е трето поредно за Добруджа, след четирите точки и силната игра в първите два кръга.

Съставът на Добруджа: Димитър Илиев, Александър Йовчев (81' - Илиян Чавдаров), Симеон Иванов, Даниел Граматиков, Даниел Генов (18' - Слави Сталев/69' - Младен Димитров), Емил Копаранов, Петър Казаков, Галин Димов, Костадин Ничев, Петко Цанков, Павел Петков

В групата за мача бе включен и Дяко Дяков, който се присъедини към отбора само преди ден. Той е нападател, роден е през 1998 година, от Генерал Тошево, юноша на местния Спортист, идва от Калиакра (Каварна).