Георги Димов стана републикански шампион на рождения си ден

Талантливият спортист от Добрич си направи най-хубавия подарък в деня, в който навършва 17 години - златния медал от първенството на България.

Георги Димов се класира на първо място на мятане на диск на националния шампионат по лека атлетика за юноши младша възраст. Участниците в тази дисциплина бяха 37.

Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст се провежда днес и утре на националния стадион "Васил Левски" в София.

Припомняме, че през февруари Георги Димов спечели титлата на диск и на зимното републиканско първенство по хвърляния в Пловдив.

Днешният успех на състезателя на СКЛА "Добруджа" го класира за участие на Балканското първенство по лека атлетика за юноши младша възраст. То ще се проведе на 4 юли в Сремска Митровица, Сърбия.