Добруджа поведе в битката за бронза

Светльо Недев вкара 15 гола, Джошкун Якубов даде сериозна заявка за голмайсторския приз в първенството с нови 13 попадения.

Добруджа спечели категорично първия мач срещу Локомотив (Варна) от финалния плейоф за 3-4 място в мъжката А хандбална група. Двубоят се игра в зала "Русалка" в Добрич. На почивката домакините имаха 4 гола аванс - 20:16. В средата на втората част преднината на Добруджа достигна 10 попадения, а финалната сирена прозвуча при 38:31.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа бе Светослав Недев, който се разписа 15 пъти. Голмайсторът на първенството Джошкун Якубов отбеляза 13 гола. Стилиян Стоянов бе точен 5 пъти. 3 гола във вратата на Локомотив добави вечният Красимир Коев. По веднъж се разписаха Антон Петров и Михаил Нейчев.

С огромен принос за успеха бе и вратарят на Добруджа Емил Иванов.

Така отборът, воден от треньорския тандем Георги Андреев - Светослав Божков, се нуждае само от още една победа, за да спечели бронзовите медали. Домакин на втория мач от серията, който е след седмица, ще бъде Локомотив. Играе се до 2 победи от максимум 3 мача.