Стойка Петрова се класира на 1/2-финал на турнир в Испания

Боксьорката от Добрич записа две победи на ринга в испанския град Мурсия.

На международния боксов турнир "Боксам 2015" участва и националният отбор по бокс за жени.

В кат. до 51 кг. добричлийката Стойка Петрова спечели първите си два срещи. В първата тя победи Саяна Сагатаева с 2:1 съдийски гласа. Припомняме, че Стойка е европейска шампионка, а рускинята - европейска вицешампионка от последното първенство на континента.

На 1/4-финалите добричлийката отстрани шампионката на Испания Фара Боусаири с 3:0 съдийски гласа.

Днес в спор за класиране на финала Стойка ще се боксира с италианката Тери Гордини - медалистка от европейски и световни първенства. Добричлийката ще опита да вземе реванш за загубата си на 1/4-финал на Световното първенство по бокс за жени в Южна Корея през ноември.