Титлата ще се решава в Добрич

След 4 мача между Добруджа 07 и Марек резултатът е равен - 2:2 победи, шампионът ще бъде излъчен в зала "Добротица".

В Сливница Марек (Дупница) победи Добруджа 07 с 3:2 гейма в четвъртия мач от финалния плейоф в мъжката волейболна Суперлига. Гостите от Добрич спечелиха първия гейм с 25:23 с 3 блокади на 18-годишния Илия Петков в последните разигравания. Марек изравни след 29:27. Добруджа 07 отново поведе - 25:17 в третия гейм. Четвъртата част бе спечелена от домакините с 25:19, след което те взеха и тайбрека с 15:10.

Така резултатът в серията бе изравнен - 2:2 победи. Двата отбора си размениха по два домакински успеха и титлата ще се решава е пети мач. Решителният двубой ще бъде в Добрич, защото Добруджа 07 има домакинско предимство в плейофите като първи през редовния сезон. Битката за златните медали ще бъде на 14 април в зала "Добротица".