Фантастичен обрат и Добруджа 07 е на крачка от златото!

Отборът от Добрич спечели втора победа, нуждае се само от още една, за да стане шампион на България.

Пред близо 2000 зрители в зала "Добротица" шампионът за редовния сезон Добруджа 07 победи Марек (Дупница) с 3:2 гейма във втория мач между тях на финала в мъжката волейболна Суперлига. Гостите спечелиха първата част с 25:22, а добричлии взеха втората - 25:21. Марек отново поведе след 25:22 в третия гейм. Домакините се наложиха в четвъртия с 25:20 и резултатът пак бе изравнен.

Голямата драма обаче настъпи в тайбрека. Шампионът за последните 3 години Марек поведе с 10:4, а след това и с 12:6. Тогава на преден план излезе непримиримият добруджански дух. Подкрепяни бурно от верните си фенове волейболистите на Добруджа 07 сътвориха истинско чудо и успяха да обърнат този на пръв поглед вече загубен гейм. Силна серия на домакините доведе до изравняване - 13:13. След това добруджанци спасиха два мачбола - при 14:13 и при 15:14 за Марек. Последваха 3 безответни точки за добричлии и победа в тайбрека със 17:15.

След вчерашното 3:0 за Добруджа 07, отборът от Добрич вече води с 2:0 победи и е само на още един успех от златото.

Финалната серия продължава с домакинство на Марек в Сливница - в петък и евентуално в събота.