Добруджа загуби гостуването на Бургас с 3:2

Мачът от 20-ия кръг на Б група предложи много драматичен развой и обрати в разултата.

ФК Бургас победи Добруджа с 3:2 в мач, игран в Поморие.

Станислав Жеков откри за домакините в 28 мин. След това Любомир Любенов покачи на 2:0. В края на първото полувреме Станислав Жеков отново се разписа, но този път в собствената си врата при центриране пред нея. 3 минути след почивката Добруджа изравни. Атанас Илиев бе точен за 2:2, отбелязвайки 11-ия си гол през този сезон. В 56 мин. Пламен Димитров бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Добруджа и отново изведе Бургас напред в резултата. До края на мача добруджанци натиснаха съперника в търсене на ново изравняване, но резултатът остана непроменен.

След този мач Бургас изпревари Добруджа във временното класиране на Б група, като добричлии вече са осми.

Следващият мач на жълто-зелените е на 9 април, четвъртък, когато в Добрич ще гостува Ботев (Гълъбово).