Фалстарт за Добруджа 07 на полуфинала

Волейболистите на Нефтохимик изненадващо спечелиха насред Добрич.

В първи мач от 1/2-финалните плейофи в мъжката волейболна Суперлига първият през редовния сезон Добруджа 07 загуби от петия Нефтохимик в зала "Добротица" с 3:0 гейма. Гостите от Бургас взеха драматично първата час с 26:24. В следващите два гейма Добруджа 07 остана на 22 точки.

Втората среща от серията, която е във формат 3 от 5, е утре, вторник, от 18.00 часа, отново в зала "Добротица" в Добрич.

Въпреки загубата на старта на плейофа, Добруджа 07 остава фаворит за класиране на финал. На практика третият и четвърият мач от серията ще се играят на неутрален терен - поради ангажираност на залата в Бургас, Нефтохимик ще домакинства в Правец.

В другия 1/2-финал Марек спечели гостуването си на Монтана в Горна Малина с 3:2.