Добруджа 07 победи шампиона

Една от най-престижните и важни победи в историята си постигна тази вечер ВК Добруджа 07.

В отложен мач от 12 кръг на мъжката волейболна Суперлига Добруджа 07 победи шампиона на България в последните 3 години Марек (Дупница) с категоричното 3:0 гейма. Домакините от Добрич показаха изключително добра игра през цялото време и само за час и 20 минути спечелиха отделните части на 21, 22 и 18 точки. Така Добруджа 07 нанесе трета поредна загуба на Марек и измести отбора от Дупница от второто място. Тимът от Добрич записа трета поредна победа и вече има 34 точки в актива си, с 2 повече от третия Марек.

След този успех Добруджа 07 се върна в битката за първото място в редовния сезон. Лидер е Монтана с 37 точки, но и с мач повече от добричлии. В края на следващата седмица двата отбора се срещат в мач от последния кръг. Преди това Добруджа 07 ще домакинства на последния в групата Миньор (Перник) и на четвъртия Нефтохимик (Бургас).