Добруджа отпадна на 1/4-финалите

Отборът от Добрич не успя да се класира за финалната четворка.

В 1/4-финален мач за Купата на България по хандбал за мъже Добруджа загуби гостуването си на НСА в София. Гостите от Добрич започнаха разконцентрирано срещата и домакините дръпнаха с 5-6 гола. На полувремето резултатът бе 18:12 за НСА. Опитите на добруджанци за обрат през втората част бяха неуспешни - студентите продължиха да играят силно и спечелиха с крайното 38:31.

Изиграхме най-слабия си мач за тази спортно-състезателна година - от септември насам, призна след срещата Георги Андреев - президент и треньор на ХК Добруджа. Няма да търся оправдание във фактори като умората от пътуването в деня на мача, защото причината за загубата са нашите индивидуални грешки и разконцентрираната ни игра, категоричен е той.

Така двукратният носител на трофея Добруджа приключи участието си в турнира за Купата на България на 1/4-финал. НСА пък ще играе на финалната четворка в Габрово през март.