Добруджа с престижно равенство при гостуването на осмия в А група

Играта на жълто-зелените във Варна и постигнатият резултат срещу един от най-класните отбори в България будят оптимизъм, че отборът е на прав път и през пролетта отново ще бъде фактор в първенството. Наско Илиев с пореден гол за Добруджа - негов четвърти за зимните контроли.

В контрола във Варна Черно море и Добруджа завършиха 1:1. 2 минути преди почивката Петър Златинов изведе домакините напред в резултата. Той се разписа след изпълнение на фаул от много малък ъгъл. В 53 мин. Атанас Илиев отново демонстрира уникалния си голов нюх и с красив удар изравни. Това бе неговият четвърти гол от общо седем отбелязани от Добруджа в 5 контроли.

И срещу Черно море отново направи впечатления стабилната игра на защитата на добричлии. Във вратата на Добруджа са паднали едва 3 гола в изиграните 5 проверки тази зима, като две от попаданията са от пряк свободен удар.