Добруджа 07 взе само точка в Разлог, но запази второто място

Втора поредна загуба допусна волейболният отбор на Добрич. Добруджа 07 остава на второ място в Суперлигата, но пропусна отлична възможност да се доближи до лидера Монтана, който в този кръг загуби от ЦСКА.

Добруджа 07 загуби гостуването си на Пирин (Разлог) в мач от мъжката волейболна Суперлига. Домакините взеха драматично първата част с 30:28, след което гостите от Добрич спечелиха по категоричен начин следващите 2 гейма, оставяйки съперника на по 19 точки. Четвъртият гейм бе за Пирин - 25:23 за домакините. В решителната част отборът от Разлог се наложи с 15:13 и спечели срещата с 3:2 гейма. Така след успеха с тайбрек домакините добавиха две точки към актива си, а гостите от Добрич си тръгват с една. Спечелената в Разлог точка остави Добруджа 07 на второ място в класирането. Отборът от Добрич вече има само точка преднина пред следващите Марек и Нефтохимик. Доскорошният лидер Добруджа 07 е на 4 точки от първото място, което сега заема Монтана.