Класическа победа за Добруджа в областното дерби

Точни за жълто-зелените бяха Филип Филчев, Мартин Михайлов и Атанас Илиев.

Добруджа победи третия в Североизточна В група Черноморец (Балчик) с 3:0 в контрола, играна пред над 100 зрители на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич.

Домакините започнаха в състав: Павел Петков, Кристиян Димитров, Симеон Иванов, Младен Димитров, Мустафа Мустафа, Николай Петров, Александър Димитров, Петър Казаков, Валентин Веселинов, Радой Божилов и Атанас Илиев. В игра влязоха още Филип Филчев, Даниел Граматиков, вратарите Димитър Илиев и Димитър Красимиров, юношите от школата Мартин Михайлов, Симеон Митев и Кристиян Георгиев. Поради контузия в спаринга не участва най-новото попъление на Добруджа – завърналият се от Марек нападател Кристиян Петков.

И трите гола паднаха след почивката. Филип Филчев бе най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на гостите от Балчик и откри резултата в 58 мин. 8 минути преди края на срещата юношата Мартин Михайлов покачи на 2:0 след отличен пас на Атанас Илиев, който пък в 85 мин. засече с глава центриране на Мустафа Мустафа и фиксира крайното 3:0 за Добруджа. На два пъти и гредите спасяваха Черноморец (Балчик) през второто полувреме – при удари с глава на Атанас Илиев и Даниел Граматиков.

Следващата контрола на жълто-зелените е срещу лидера в СИ В група Дунав (Русе), на 4 февруари, отново в Добрич.