ВК Добруджа 07 - директно на финалите за купата

Първите четири отбора в Суперлигата, сред които е и отборът от Добрич, се класират директно за финалния турнир.

Българска Федерация Волейбол обяви схемата, по която ще се проведе Купа България "Бачково" за мъже.

За трофея ще спорят 9 отбора от Висшата лига и десетте от Суперлигата.

Първите четири в класирането на елита за първия полусезон на първенството - Добруджа 07, Монтана, Марек и Пирин, се класират директно за финалния етап. Останалите участници в надпреварата ще трябва да преминат два кръга, за да достигнат до заключителния турнир.

В него ще участват 8 отбора. Те ще бъдат разделени в 2 групи по 4 тима, в които ще играят всеки срещу всеки. Първите два отбора в групите ще продължат към полуфиналите. Финалният турнир за Купата на България по волейбол при мъжете ще се проведе между 6 и 10 май.