Стойка Петрова и Светлана Каменова започнаха с победи участието си на световното

Двете добричлийки се класираха за осминафиналите на шампионата на планетата по бокс за жени.

С победи започна участието на Стойка Петрова и Светлана Каменова на световното първенство по бокс за жени в Джеджу, Южна Корея.

В категория до 51 кг. европейската шампионка Стойка Петрова надделя над Камила Йохансен от Норвегия с 3:0 съдийски гласа.

На бронзовата медалистка от предишното световно и втора в Европа Светлана Каменова й бяха необходими само 54 секунди на ринга срещу Диана Атуине от Уганда, за да спечели с технически нокаут пърия си двубой в Южна Корея, в категория до 57 кг.

Така двете добричлийки се класираха за 1/8-финалите на световното първенство по бокс за жени. Следващата среща на Стойка Петрова е в сряда, а на Светлана Каменова в четвъртък.