Добруджа загуби от лидера

Спартак (Варна) взе седма поредна победа в мъжката А хандбална група, Добруджа пък допусна трета поредна загуба, след силния старт на сезона.

В мач от седмия кръг на мъжката А хандбална група Добруджа загуби от Спартак (Варна) в зала "Русалка" в Добрич. Първата част вървеше равностойно, но в края й при 11:11 гостите вкараха 3 безответни гола и на почивката авансът им бе 14:11. Хандбалистите на Добруджа започнаха много силно второто полувреме и в седмата му минута резултатът бе изравнен - 15:15. След това обаче Спартак отново поведе и само уникалните спасявания на вратаря на домакините Исмет Хаджиев запазиха интригата до края. Заключителната сирена прозвуча при 30:25 за варненци. Така Спартак записа седма поредна победа и е с пълен актив от 14 точки. За Добруджа това бе трета поредна загуба, след като отборът от Добрич започна сезона с 4 поредни победи.

Най-резултатният хандбалист на домакините бе Светослав Недев с 9 гола. Джошкун Якубов отбеляза 8 гола във вратата на Спартак, а Йордан Стоянов - 4. По веднъж се разписаха Антон Петров, Стефан Ефтимов, Георги Михайлов и Стилиян Стоянов.