Добруджа загуби дербито във Варна

Отборът от Добрич пропусна отлична възможност да спечели гостуването на пряк конкурент в битката за медалите.

Втора поредна загуба в първенството допуснаха хандбалистите на Добруджа, които започнаха сезона с 4 поредни победи. В дербито на шестия кръг на мъжката А хандбална група отборът от Добрич загуби гостуването си на Локомотив във Варна. Жълто-зелените започнаха силно мача и дръпнаха с 10:5, а на почивката водеха с 15:12. До излизането от игра на Светослав Недев, заради контузия в средата на втората част, Добруджа поддържаше преднина от 1-2 гола. Отсъствието на опитния хандбалист веднага се отрази на представянето на добричлии и домакините обърнаха развоя на срещата в своя полза, като се наложиха с 30:24. Така Добруджа и Локомотив се изравниха в класирането с по 8 точки.

С най-много голове за Добруджа се отличи Джошкун Якубов - 7. Антон Петров, Стилиян Стоянов и Светослав Недев се разписаха по 5 пъти във вратата на Локомотив. Георги Михайлов и Стефан Ефтимов бяха точни по веднъж.