Младежите на Добруджа спечелиха полувреме на нула

С победа и загуба започна новият сезон за школата на хандбален клуб Добруджа.

Първите мачове бяха на турнир във Варна от зоналното първенство за младежи до 19-годишна възраст.

В първата си среща Добруджа загуби от местния Локомотив, който е основен фаворит за първото място в България в тази възрастова група. На почивката варненци водеха с 9:5, а в крайна сметка се наложиха с 25:14.

Много впечатляващ и рядко срещан резултат в хандбала постигнаха възпитаниците на треньора Светослав Божков във втората си среща. Младежите на Добруджа изиграха цяло полувреме срещу Шумен без да допуснат гол и на почивката резултатът бе 11:0. Добричлии продължиха да бележат и през втората част, за да спечелят категорично с 23:2.

Добруджа, варненските Спартак и Локомотив, Кубрат и Шумен ще спорят за класиране на държавните финали при хандбалистите до 19 години. Зоналният първенец се класира директно за ТОП 8 на страната, а вторият и третият продължават напред, но ще играят още един квалификационен кръг за участие на финалите напролет.