Добруджа вкара 3 гола, но загуби

В мач от 9 кръг на Б група Добруджа загуби домакинството си на Локомотив (Горна Оряховица) с 4:3.

Срещата на стадион "Дружба" в Добрич започна с минута мълчание в памет на жертвите на взрива в Горни Лом.

Още през първата част стана ясно защо Локомотив е най-резултатният отбор в Б група. Голмайсторът на първенството Янаки Смирнов откри в 33 мин., а 10 минути след това Йордан Апостолов с удар от над 25 метра покачи на 2:0 за гостите от Горна Оряховица.

С майсторско изпълнение на фаул в 56 мин. Красимир Станоев върна Добруджа в мача.

В края на срещата публиката стана свидетел на истинска драма, а головете падаха един след друг.

В 77 мин. Иван Цачев бе изведен отлично и простреля вратата на гостите за 2:2. В 83 мин. Локомотив отново поведе - Илия Карапетров се разписа за 3:2.

Добруджа продължи да атакува и стигна до ново изравняване в добавеното време. При разбъркване след корнер Емил Колев отбеляза за 3:3. В седмата минута на продължението обаче Янаки Смирнов бе точен за втори път в мача и отбеляза победния гол за Локомотив (ГО).

Добруджа остава с 13 точки и вече заема осмото място.