Добруджа взе важна победа над Левски

Отборът от Добрич остава в битката за второто място през редовния сезон.

В мач от предпоследния кръг в мъжката А хандбална група Добруджа победи като гост Левски (град Левски) с 33:32. На почивката резултатът бе 14:12 за жълто-зелените, които поддържаха през по-голяма част от срещата разлика от 3-4 гола в своя полза.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа в този мач бе Венци Петров със 7 гола. Джошкун Якубов се разписа 6 пъти, а Красимир Коев - 5. По 4 гола във вратата на Левски вкараха Николай Запрянов и Костадин Иванов. Стилиян Стоянов отбеляза 3 попадения, а по две добавиха юношите Йордан Стоянов и Александър Кирилов.

След тази победа Добруджа излезе на второ място с 2 точки аванс пред Локомотив (Варна), който в този момент играе срещу Осъм в Ловеч. До края на редовния сезон в мъжката А хандбална група остава още един кръг. Първите 4 отбора се класират за плейофите, като по-предното класиране осигурява домакинско предимство в тях.