Добруджа се изкачи на второ място в А група

Жълто-зелените взеха точка от гостуването си на пряк конкурент - Спартак.

Добруджа и Спартак (Варна) завършиха наравно в дербито на кръга в мъжката А хандбална група.

Мачът започна с подчертано надмощие на гостите от Добрич. Шампионите дръпнаха набързо с 12:6, а на почивката авнасът им бе 14:10. 10 минути преди края Добруджа водеше с 25:19, а в 57 мин. резултатът бе 30:27. Последваха обаче три безответни гола за домакините, за да се стигне до крайното 30:30.

Отличен мач изигра Венци Петров, отбелязал впечатляващите 12 гола във вратата на Спартак. Вечният Красимир Коев се разписа 7 пъти. Отново на висота бе голямата надежда на добричкия хандбал Джошкун Якубов, реализирал 6 попадения. На два пъти точен бе Николай Запрянов, а по 1 гол добавиха Стефан Ефтимов, Стилиян Стоянов и Костадин Иванов.

Любопитното е, че есенният мач в Добрич завърши също наравно - 24:24. Повечето голове като гост дават предимство на Добруджа при равенство в точките със Спартак в края на редовния сезон.

Със спечелената днес точка отборът от Добрич се изравни с втория в класирането Локомотив (Варна), който в този кръг загуби от НСА.