Добруджанци отстъпиха на дупничани

Волейболистите на Добруджа 07 отстъпиха с 1-3 гейма при гостуването си на шампиона Марек Юнион-Ивкони, но бяха близо до изненадата в Дупница. Мачът бе от 17-ия кръг на НВЛ "Бачково" изворна вода - Суперлига.

В първия гейм възпитаниците на Мирослав Живков максимално затрудниха лидера в групата на майсторите и на фона на показаното на терена напълно заслужено спечелиха с 25-19 точки, информират от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07. В следващите части добричлии, които са приятната изненада в шампионата и достигнаха до полуфиналите на турнира за Купата на България, продължиха да играят красив и резултатен волейбол, но опитът на домакините им донесе крайния успех след 25-21, 25-19 и 25-19 в оставащите геймове.

След този мач дупничани продължават да са убедително начало без загубен мач, а добруджанци заемат осмата позиция във временното класиране. В 18-ия кръг Добруджа 07 посреща Славия, като мачът е на 18 февруари от 18 часа в зала "Добротица".