Добруджа загуби от ЦСКА след тайбрек

ВК "Добруджа 07" добави нова точка към актива си и вече има 7 от 5 мача.

Добруджа 07 загуби от ЦСКА с 3:2 гейма в среща от петия кръг на мъжката волейболна Суперлига. Двубоят се игра пред пълните трибуни на зала "Добротица" в Добрич.

Домакините спечелиха първата част с 25:20. Най-оспорван бе вторият гейм, в който ЦСКА се наложи с 25:22. След 25:14 армейците обърнаха развоя на срещата в своя полза. Волейболистите на Добруджа категорично спечелиха четвъртия гейм с 25:16 и изравниха резултата. Тайбрекът тръгна равностойно до 7:7, когато гостите от София записаха 4 последователни точки и в крайна сметка спечелиха петия гейм с 15:11.

При този резултата ЦСКА добавя 2 точки към актива си, а отборът от Добрич - 1.

След първите си пет мача в Суперлигата Добруджа има 7 точки от 2 победи и 3 загуби. В събота в Добрич ще гостува шампионът Марек (Дупница).