Добруджа отново мачка

Хандбалистите на Добруджа спечелиха едно от най-тежките си гостувания за сезона в мъжката А група.

Отборът от Добрич победи НСА в София с категоричното 35:28.

На почивката студентите имаха гол аванс - 15:14. Второто полувреме започна с 5 безответни гола за Добруджа и гостите се откъснаха с 19:15. Авансът на добричлии продължи да расте и достигна 10 гола - 32:22. 3 минути преди края Добруджа водеше с 35:25 и последва леко отпускане, при което НСА успя да намали пасива си до крайното 35:28 за жълто-зелените.

Най-резултатният хандбалист на Добруджа бе Джошкун Якубов с 11 гола. Много силен мач, макар и невъзстановен от контузия, направи най-опитният в състава Красимир Коев, който поведе съотборниците си към обрата. Той се разписа 7 пъти. Венци Петров вкара 5 гола, Стефан Ефтимов - 4, Николай Запрянов - 3, Димитър Йосифов - 3, Стилиян Стоянов - 2. С голяма заслуга за успеха е и вратарят Емил Иванов.

Това бе първа победа за ХК Добруджа през новото първенство. Подмладеният отбор на шампионите събра 3 точки от първите си 3 мача и отново се завърна сред претендентите за върха в мъжката А хандбална група.