Добруджа отново жили

Добруджанските оси се върнаха на победния път и се изкачиха до третото място.

Добруджа победи Монтана с 1:0 в двубой от 4 кръг на Б група, игран на стадион "Дружба". Мачът бе официален дебют за старши треньора на добричлии Светослав Тодоров, който бе картотекиран в БФС тази седмица.

Домакините превъзхождаха своя съперник през първата част и заслужено на почивката резултатът бе 1:0 за жълто-зелените. Гола отбеляза Иван Цачев в 25 мин.

През второто полувреме гостите от Монтана опитаха да достигнат до изравняване и пренесоха играта в половината на добричлии. Въпреки усилията им обаче резултатът остана непроменен и Добруджа се наложи с 1:0.

Така отборът от Добрич събра 7 точки от първите си 4 мача и се изкачи до третото място във временното класиране на Б група.

Съставът на Добруджа: Александър Конов, Иван Иванов (Ангел Маджиров), Костадин Гаджалов, Николай Христозов, Детелин Димитров, Симеон Симеонов, Кристиян Малинов, Иван Цачев, Станимир Андонов (Спас Георгиев), Кристиян Петков, Тодор Чаворски (Ивайло Димитров).