Приключва турнирът по волейбол за девойки младша възраст

Победа с 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:21) гейма постигнаха девойките младша възраст на Добруджа 07 в първия си мач от турнира по волейбол, който се провежда в Добрич.

Възпитаничките на Милена Маринова надделяха над силния състав на Казанлък, чиято школа е една от водещите в дамското направление в България. Решаващ за изхода на мача се оказа вторият гейм, в който момичетата от "Долината на розите" водеха с цели 9 точки, но добруджанки успяха да се върнат в играта и да го спечелят. С това добричките волейболистки успяха психически да прекършат своите съпернички, след което взеха и следващите две части, както и мача.

В първия мач за деня Казанлък волей се наложиха с 3:1 (25:13, 22:25, 28:26, 25:18) гейма над варненския Бултекс. Варненки претърпяха още една загуба, този път с 0:3 (15:25, 20:25, 18:25) гейма от фаворита за първото място Марица (Пловдив).

Днес се играят още 3 срещи от турнира. Той ще бъде закрит със срещата между домакините и пловдивчанки, като началния час е 13:00. Около 14:30 часа ще бъде извършено и награждаването на призьорите, като домакините от Добруджа 07, освен купи за 4-те участниците, са приготвили и 5 индивидуални награди.