Добруджа направи нова решителна крачка към първото място

Добруджа си тръгна с трите точки от Бяла, Русенско - едно от последните сериозни препятствия по пътя към промоция за професионалния футбол.

В мач от 23 кръг на СИ В група добричлии спечелиха гостуването си на Бенковски с 3:1.

В последните пет минути на първата част на два пъти Ивайло Димитров - Косъма бе точен след корнери и даде комфортна преднина на отбора си още преди почивката.

Първото полувреме ще се запомни и с опасните удари Младен Стоев - Маджо, като един от тях срещна гредата, а при останалите се намеси успешно вратарят на Бенковски.

Малко след почивката домакините върнаха един гол.

15 минути преди края Младен Стоев бе фаулиран в наказателното поле на съперника и сам изпълни точно отсъдената дузпа за 3:1 за Добруджа, за радост на жълто-зелената агитка, която подкрепяше любимците си и при това далечно гостуване.