Дежа вю: Добруджа пак ще приеме Пирин за купата

Това определи тегленият днес жребий за 1/8-финалите за Купата на България по волейбол при мъжете.

Лидерът във Висшата лига ВК "Добруджа 07" е сред шестте отбора, класирали се до този кръг, в който вече се включват и десетте участници в Суперлигата.

Съперник на добричлии ще бъде Пирин (Разлог).

Победителят от двойката ще бъде излъчен в една среща в Добрич в сряда, 20 февруари.

Пирин през миналата година бе на крачка от титлата в България, но не се яви за последния решителен мач от финалния плейоф срещу Марек (Дупница). През настоящото първенство отборът от Разлог е пети с 8 победи и 6 загуби.

Припомняме, че преди година жребият отново срещна двата отбора в този етап за купата. ВК "Добруджа 07" загуби у дома с 0:3 гейма, но над хилядата зрители останаха доволни от усилията на добричлии. Още в първата част домакините достигнаха до 3 геймбола при 24:21. Въпреки обрата добричките волейболисти започнаха втората част пределно мотивирани и дръпнаха със 7:0, а след това и с 16:12. Интрига до последно имаше и в третия гейм.