Маджо и Стайков носят победата на Добруджа

Двама от новите вкараха първите си голове с жълто-зеления екип, страхотен мач направи вратарят Николай Радомиров.

Добруджа победи Несебър с 2:1 в контрола, играна днес в Добрич пред близо 200 зрители на новия стадион с изкуствена тревна настилка в Добрич.

През първата част гостите достигнаха до повече добри възможности за гол, но благодарение на добрите намеси на стража Николай Радомиров не се стигна до попадение.

В 24 мин. привлеченият от Локомотив (София) Младен Стоев - Маджо отбеляза единствения гол за първата част.

18 мин. след почивката Явор Колев имаше малшанса да засече при центриране топката в собствената си врата и резултатът бе изравнен.

След автогола добруджанци вдигнаха оборотите и започнаха да атакуват опасно. Логичното се случи в 89 мин. Снажният бранител Севдалин Стайков се извиси над всички и забоде топката във вратата на Несебър. Гостите имаха претенции, че са я изчистили преди да премине голлинията, но реферите бяха категорични, че попадение има.

Така Добруджа спечели контролата с 2:1. Това бе втора проверка за добричлии, които 3 дни по-рано завършиха 1:1 с Калиакра.